The Breakdown

Quisque dapibus varius lectus ut finibus. Cras pretium eros id tellus tristique, quis faucibus augue pellentesque. Praesent consectetur tortor a lacus egestas posuere.
Vestibulum 90%
Aliquam 20%
Donec 42%
Pros
Quisque dapibus varius lectus ut finibus
Cons
Cras pretium eros id tellus tristique

Sırt çantasıyla çitlerden atlayarak Beyaz Saray’ın bahçesine giren bir kişi tutuklandı. Davetsiz misafir, Beyaz Saray’ın güney girişinden yönetim konutuna doğru ilerlerken fark edilmesinin ardından yakalandı. Sırt çantasında ise tehlikeli bir maddeye rastlanmadı.

Olay sırasında Başkan Donald Trump da Beyaz Saray’daydı. Trump ve İç Güvenlik Bakanı John Kelly gelişmeler hakkında bilgilendirildi.

Gizli Servis’i öven Trump, Beyaz Saray’ın bahçesine girenin “sorunlu bir kişi” olduğunu söyledi. Mahkeme belgelerine bakılırsa, California eyaletinde yaşayan 26 yaşındaki şüphelinin adı Jonathan Tran.

2014 yılında da 42 yaşındaki Omar Gonzalez adlı kişi elinde yaklaşık 10 santimetre uzunluğunda bir bıçakla Beyaz Saray’da yakalanıp tutuklanmıştı. Gonzalez’in, Başkanlık Konutu’na kadar yakalanmadan ilerleyebilmesi tartışmalara neden olmuştu.

Önceki TRT World dünyanın her yerinden izlenebilecek
Sonraki Rusya'dan Flaş Erdoğan Yorumu